Samochód będzie oferowany w Stanach Zjednoczonych z dwoma silnikami do wyboru. Bazowy model XE 20d otrzyma 2-litrowego, czterocylindrowego diesla Ingenium o mocy 180 KM i maksymalnym momencie obrotowym 430 Nm. Z kolei pod maską odmiany XE 35t będzie pracował doładowany motor V6 o pojemności 3 litrów, generujący 340 KM mocy i 450 Nm momentu obrotowego. Jednostka współpracująca z ośmiobiegową przekładnią automatyczną zagwarantuje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w około 5 sekund i pozwoli rozpędzić limuzynę Jaguara do 250 km/h (prędkość ograniczona elektronicznie).

Jaguar XE Jaguar XE Jaguar XE Jaguar XE Jaguar XE Jaguar XE Jaguar XE Jaguar XE Jaguar XE

W sprzedaży będą dostępne wersje Premium, Prestige i R-Sport. W tej ostatniej standardem będzie m.in. dyskretny tylny spoiler, który w połączeniu z innymi dedykowanymi elementami wykończeniowymi nadwozia (czarne ramki bocznych szyb, chromowane detale wlotów powietrza) ma potęgować sportowy charakter tego modelu.

Klient będzie również mógł zamówić rozbudowany system audio firmy Meridian, laserowy wyświetlacz heads-up czy system informacyjno-rozrywkowy InControl.

Jaguar XE zadebiutuje w USA wiosną przyszłego roku.