Firma Ford of Europe ogłosiła, iż nowy Ford S-MAX będzie pierwszym modelem Forda na świecie, który zostanie wyposażony w inteligentny ogranicznik prędkości.

 Ford S-MAX

 Ford S-MAX

 Ford S-MAX

 Ford S-MAX

 Ford S-MAX

 Ford S-MAX

Nowy system skanuje znaki drogowe i dostosowuje pracę przepustnicy w taki sposób, aby kierowca nie przekroczył dozwolonej prędkości jazdy, niwelując tym samym prawdopodobieństwo zapłacenia mandatu.

Nowy Ford S-MAX – będący stylową i innowacyjną reinterpretacją wyznaczającego trendy siedmioosobowego auta typu SAV – oferuje ponad 20 nowych rozwiązań technicznych, w tym światła drogowe z układem zapobiegającym oślepianiu innych kierowców oraz opracowany przez Forda adaptacyjny układ kierowniczy. Po raz pierwszy w historii Ford S-MAX będzie również dostępny z opracowanym przez Forda inteligentnym napędem na wszystkie koła iAWD.

„Nowy Ford S-MAX jest doskonałym przykładem na to, iż siedmiomiejscowy samochód rodzinny może być stylowy, zaawansowany technicznie i pewny w prowadzeniu,” powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe. „Inteligentny ogranicznik prędkości to jedno z rozwiązań, po użyciu którego klienci będą się zastanawiać, jak sobie dawali radę bez niego. Nie chodzi tu wyłącznie o kwestię unikania konieczności płacenia mandatów, ale przede wszystkim o obniżenie stresu za kierownicą.”

Nowy Ford S-MAX jest już dostępny w sprzedaży. Ceny rozpoczynają się od 106.600 złotych, a pierwsze dostawy będą realizowane latem tego roku. Ford S-MAX pierwszej generacji zdobył tytuł europejskiego „Samochodu Roku 2007” i sprzedał się w Europie w liczbie ponad 400 000 egzemplarzy.